opowieść / branding

Opowieść to tak naprawdę marka firmy. To cechy charakterystyczne, które wybiera konsument podczas korzystania z jej usług lub produktów. Pomagamy markom tworzyć ich opowieści projektując branding i całą komunikację z konsumentem.

Every company has its own story to tell.

We use technology to experience it.

01. strategia

strategia marki

Tworzenie strategii marki to odkrywanie i upraszczanie tego kim są nasi klienci i jakie mają wartości. Społeczność, która tworzy się wokół danej firmy, wybiera jej usługi nie tylko na poziomie logicznym i funkcjonalnym, ale przede wszystkim emocjonalnym. Opracowana przez nas strategia nadaje konkretny kierunek działania i staje się podstawą wszystkich rozwiązań prezentujących markę klienta.

koło archetypów, narzędzie do projektowania marek

02. id

identyfikacja wizualna

Komunikat marki widać od razu w przekazie wizualnym. Dlatego tak ważne jest zbudowanie spójnej i dopracowanej identyfikacji graficznej klienta. Projektujemy logo, oraz cały klucz wizualny w oparciu o założenia opracowane w strategii marki.

projekt identyfikacji wizualnej dla marki Zaffiro

Specyfikacja projektowania identyfikacji wizualnych oraz tworzenia strategii marek spowodowała, że wyodrębniliśmy zespół zajmujący się tylko tym obszarem. Tak powstała marka PLEO design, która zazwyczaj rozpoczyna pracę z klientem. Przygotowana identyfikacja i strategia staje się podstawą działań marki PLEO digital, gdzie projektujemy wizerunek klienta w internecie.

03. zakres usług

Zbieranie informacji o marce, jej otoczeniu biznesowym oraz ludziach, którzy ją tworzą to sam początek procesu. Korzystając z briefu projektowego poznajemy firmę. Ankietami i badaniami etnograficznymi docieramy do jej klientów, a dzięki badaniom typu Desk Research rozpoznajemy konkurencje i trendy na rynku.
Zgromadzone dane przekładamy na rozwiązania. Dokładnie opisujemy grupę docelową oraz wybieramy najważniejsze dla firmy wartości. Wypadkową naszych działań jest dobór archetypu, czyli fundamentu dla całego wizerunku. Dopiero teraz możemy przygotować historię brandu (BIG IDEA), która natchnie i zdefiniuje późniejsze działania

Jeżeli marka potrzebuje nazwy nowego produktu, usługi lub po prostu chce zmienić nazwę firmy, mamy do dyspozycji zespół copywriterów. Bardzo często opracowujemy również slogan marki, który w kilku słowach musi zaprezentować ideę brandu.
Przygotowując propozycję nazwy zawsze kierujemy się jej uniwersalnością i nawiązaniem do przygotowanej wcześniej strategii.

Logo to pierwszy krok w tworzeniu klucza wizualnego. To wyjątkowo ważny etap, ponieważ dobrze zaprojektowany znak jest zapamiętywalny oraz przekazuje podstawowe założenia strategii wizerunku. Projekt logo zawsze uzupełniamy o księgę znaku, która opisuje zasady korzystania z logotypu na wszystkich platformach.

Kolorystyka, dobór typografii, fotografie prezentujące markę, rozwiązania graficzne uzupełniające logo to wszystko stanowi klucz wizualny brandu. Opracowana przez nas identyfikacja wizualna stanowi punkt wyjścia do projektowania rozwiązań graficzny w przestrzeni interaktywnej.

Fotografie i filmy są naturalnym rozwinięciem rozwiązań graficznych. Nasz zespół przygotuje całą sesję fotograficzną, dobierze modeli, opracuje scenografię i wymyśli koncept. Zdjęcia opracowujemy zawsze w nawiązaniu do strategicznych założeń marki.

04. wartości
01
empatia
02
kreatywność i analiza
03
mądrość
04
piękno
W centrum każdego projektu jest człowiek. Projektujemy dla ludzi, dlatego zawsze musimy zrozumieć potrzeby konsumenta.
Praca nad strategią i identyfikacja wizualną wymaga od nas podejścia analitycznego i kreatywnego.
Identyfikacja wizualna wynika bezpośrednio ze strategii marki. Projektowanie grafiki logicznie nawiązuje do założeń brandu.
Dopracowujemy projekty w najdrobniejszym detalu. Chcemy tworzyć tylko wyjątkowe realizacje o zawsze unikalnym charakterze.

05. narzędzia

Czego używają nasi projektanci?

Opracowując strategię marki korzystamy z takich narzędzi jak grupa docelowa, mapa ekosystemu, karty archetypów, model biznesowy czy persona. Do zbierania inspiracji wykorzystujemy głównie platformę Pinterest. Strategia jest przekazywana klientowi w formie prezentacji zawierającej cały proces projektowy, opracowane założenia strategii oraz wytyczne jak prowadzić brand.

Nasi projektanci graficzni zawsze zaczynają od szkiców ołówkiem, aby później przejść do narzędzi z pakietu Adobe: Photoshop, Illustrator czy InDesign.

06. metodyka pracy

Model Potrójny Diament

Projektując korzystamy z narzędzi i metodyki Design Thinking. Zawsze stawiamy użytkownika w centrum procesu, aby nasze realizacje rozwiązywały realne problemy.

dowiedz się więcej
07. realizacje
08. liczby
0
lat na rynku
0 +
zaprojektowanych
brandingów
0
projektantów
identyfikacji
wizualnej
0
autorskich
narzędzi

09. współpraca

Zaprojektuj swoją opowieść z PLEO design

Przejdź na stronę naszej siostrzanej spółki PLEO design i sprawdź nasze portfolio. Przygotujemy dla Ciebie strategię marki oraz opracujemy identyfikację wizualną.

strona PLEO design