identyfikacja wizualna | strona internetowa

Usługi bezpieczeństwa IT i nowoczesnej komunikacji.

Apius Technologies

opowieść

Apius Technologies S.A. to polska firma, która działa na międzynarodowym rynku teleinformatycznym.

Apius to przede wszystkim ogromne doświadczenie i kompetencje. Slogan marki “wiedza, która inspiruje”, firma potwierdza wysoko wykwalifikowanym zespołem i działalnością promującą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa IT oraz komunikacji IP.

Nasza współpraca zaowocowała nową identyfikacją wizualną opracowaną przez naszą siostrzaną spółkę (PLEO design) oraz rozbudowaną stroną internetową.

Zaprojektowany przez nas wizerunek podkreśla technologiczny charakter działalności oraz wskazuje na wysokie kompetencje i rzetelność oferowanych usług przez firmę Apius.

klucz wizualny

Kolorystyka użyta na stronie to granat, mięta oraz biel. Dobrane przez nas kolory jednoznacznie kojarzą się z branżą technologiczną, ale jednocześnie oddają profesjonalizm i doświadczenie firmy Apius. Wyróżniająca się typografia świetnie uzupełnia identyfikację wizualną dodatkowo podkreślając informatyczny charakter działalności firmy.

Elementy interfejsu (przyciski, piktogramy, etc.) zaprojektowaliśmy bazując na geometrii i liniowości logo marki APIUS.

menu, szukajka, zadaj pytanie

Rozbudowana struktura strony wymagała stworzenia trójetapowego rozwijanego MENU. Tak skomplikowane MENU przetestowaliśmy i dopracowaliśmy na rozdzielczościach urządzeń mobilnych w sposób jak najbardziej przyjazny dla użytkownika.

Nawigacja jest uzupełniona o zakładkę “zadaj pytanie”, która rozwija na dowolnej podstronie moduł do szybkiego kontaktu. Za pomocą krótkiej ankiety, użytkownik może zadać szybkie pytanie na temat usług.

Wyszukiwanie informacji na tak rozbudowanej stronie zostało przez nas ułatwione przez stworzenie szukajki wypełniającej całą rozdzielczość ekranu.

o firmie

Apius Technologies to przede wszystkim kompetentny i doświadczony zespół oraz wyjątkowo pozytywna atmosfera panująca na co dzień w firmie. Tworząc wizerunek firmy w internecie przygotowaliśmy bardzo rozbudowaną zakładkę prezentującą markę Apius. Możemy dowiedzieć się więcej o zarządzie, poznać sumę lat wszystkich pracowników i sprawdzić jakimi certyfikatami może pochwalić się zespół firmy.

kariera i kontakt

Dynamiczny rozwój wymaga od firmy Apius systematycznej rekrutacji pracowników na nowe stanowiska. Dla ułatwienia całego procesu zaprojektowaliśmy rozbudowany moduł kariera, gdzie administrator strony może dodawać kolejne oferty pracy. Moduł pozwala użytkownikowi strony zaoferować swoją kandydaturę wypełniając formularz i załączając pliki typu CV czy list motywacyjny.

infografiki

Usługi oferowane przez naszego klienta z reguły są bardzo trudne do zrozumienia. Chcąc ułatwić użytkownikowi przeglądanie oferty przygotowaliśmy szereg infografik reprezentujących poszczególne usługi.

Piktogramy

Projekt brandingu marki Apius obejmował przygotowanie ponad 100 piktogramów wizualizujących głównie ofertę, ale również statystyki dotyczące firmy.

404

Projektując stronę internetową nie zapominamy o takich detalach jak favicon czy strona błędu (404). W przypadku tego projektu wykorzystaliśmy “deszcz” piktogramów.