strona internetowa | PWA | branding

Robot, który automatyzuje powtarzalne procesy.

Archee | marka ARC Consulting

opowieść

Archee jest produktem firmy doradczej ARC Consulting. Jest to usługa RPA (robotic process automation), która pozwala zautomatyzować powtarzalne procesy w firmach za pomocą oprogramowania. Archee bierze na siebie nudne i powtarzalne czynności, aby zespół mógł się skupić na kreatywnych i wymagających zadaniach.

Zaprojektowaliśmy markę Archee i stworzyliśmy super szybką stronę internetową w technologii Gatsby. W aspekcie wizualnym wyraźnie łączy się z marką matką: ARC Consulting


Przewiń w dół i poznaj Archiego!

responsywność

Archee mieści się na każdej rozdzielczości - a na tych najmniejszych prezentuje się po prostu wspaniale. Strona główna projektu to opowieść o Archee, gdzie używamy dużo ilustracji i kolistych elementów graficznych. Największym wyzwaniem było przeniesienie tych samych rozwiązań na dużo węższy telefon. Wszystko dopasowuje się elastycznie do każdej możliwej rozdzielczości zmieniając swój kształt, wielkość i położenie.


Na telefonach została użyta mniejsza wersja logo - awatar naszego robota.

Gatsby i PWA

Archee powstał w 2018 roku i to był moment kiedy zachwycaliśmy się technologią Gatsby. Już wiemy, że użycie tego rozwiązania to był strzał w dziesiątkę, a od tamtej pory wszystkie nasze realizacje internetowe realizujemy właśnie na Gatsby. W skrócie strona internetowa jest przechowywana na serwerze w zupełnie inny sposób (strona statyczna), dzięki czemu wszystko działa obłędnie szybko. Tutaj więcej na temat technologii Gatsby: LINK.


Dodatkowo Archee ma wersję mobilną w PWA, czyli jest to wersja strony mobilnej, która zachowuje się jak aplikacja mobilna. Dzięki temu stronę Archiego można dodać do pulpitu swojego telefonu tak jak zwykłą aplikację mobilną.

Więcej o tej technologii na naszym blogu: LINK

płynne animacje

Doświadczenie użytkownika z przeglądania strony internetowej wzmacniają animacje oraz mikro-interakcje. Większość animacji na stronie Archee została zaprojektowana przez naszych animatorów a następnie umieszczona na stronie i przekształcona przez deweloperów na element strony internetowej.


Animacja pozwala również rozwiązać kwestie użytkowe i nakierować użytkownika w odpowiednie miejsce na stronie - zachęcić go do kliknięcia danego elementu lub po prostu zachwycić.

Brand hero

Archee to usługa, która pomaga ludziom w codziennej pracy, stając się ich asystentem. Postanowiliśmy uczynić naszego Robota jeszcze bardziej osobistym i ożywić go. W ten sposób Archee zamienił się w brand hero - pomocnego, przyjaznego asystenta, z którym każdy chciałby pracować na co dzień.

Ilustracja Archiego jest rozwinięciem sygnetu z logo. Nasz brand hero miał być przyjaznym, zaawansowanym technologicznie pomocnikiem człowieka. Powstało kilkadziesiąt propozycji, w których testowaliśmy różne podejście do oczu oraz detali tworzących charakter robota. Ostateczna ilustracja pokazuje Archiego jako przestrzennego i unoszącego się w powietrzu. Przyjazny charakter nadają oczy, które na stronie są animowane i mrugają do odbiorcy.

Ilustracje odręczne

Od początku wiedzieliśmy, że jeśli Archee ma być głównym bohaterem opowieści o usługach oferowanych przez firmę musimy bardzo mocno wyeksponować ilustracje. Stworzyliśmy serię rysunków, w których Archee gra główną rolę i opowiada o kolejnych kompetencjach, które posiada. Każdy z rysunków został narysowany odręcznie i następnie dokładnie doprecyzowany we ścisłej współpracy z klientem.

ilustracje wektorowe

Ilustracje w formie szkiców zeskanowaliśmy i już w programie graficznym przełożyliśmy na rysunek wektorowy. Bohaterowie poszczególnych grafik są umiejscowieni na okrągłej scenie, która zamyka kompozycję.

strona główna - opowieść Archiego

Archee to usługa automatyzacji procesów pracy w firmach za pomocą oprogramowania (robotów). Archee miał przybliżyć temat w sposób, który nie odstrasza i upraszcza całą usługę. Strona główna to opowieść Archiego o tym czym zajmuje się na co dzień - jakie usługi oferuje. Scrollując oglądamy kolejne możliwości robota przedstawione na ilustracjach. Na końcu znajduje się call to action zachęcający do kontaktu.

komponenty Archiego

Archee wykonuje konkretne zadania, które nazwaliśmy komponentami. Każdy jeden przedstawiliśmy za pomocą piktogramu, a całość zwizualizowaliśmy jako przekrój robota z poszczególnymi komponentami uwzględnionymi w jego wnętrzu.

akademia i wdrożenia

Poza bardzo indywidualnymi podstronami składającymi się głównie z ilustracji Archee to również prezentacja przykładowych wdrożeń oraz po prostu zbiór artykułów. Podstrony te budowane są z modułów, które można dowolnie układać i dodawać. Elastyczny sposób budowania stron jest osadzony w wykorzystywanym przez nas CRAFT CMS - maksymalnie przyjemny system do zarządzania treścią.

design I technologia

Archee to wspaniały przykład współpracy naszego działu projektowego oraz ekipy deweloperów. Projektanci zbudowali markę, począwszy od nazwy, projektu logo, ilustracji, piktogramów i designu strony internetowej. Potem deweloperzy wdrożyli projekt wykorzystując super szybką technologię Gatsby, dbając starannie o każdy detal na stronie i animację. Archee został nominowany do nagrody Awwwards - czyli konkursu dla najlepszych stron internetowych na świecie:
https://www.awwwards.com/pleodigital/