strona internetowa

Miejsce, które inspiruje młodych muzyków.

Europejskie Centrum Muzyki K. Pendereckiego

opowieść

Ideą działania Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego jest inspirowanie młodych muzyków do doskonalenia ich umiejętności. Obok warsztatów muzycznych, Centrum organizuje również festiwale i koncerty.


Niezwykła architektura budynku, projekt stworzony na styku natury i kultury, a przede wszystkim wszechobecna muzyka to wytyczne, które stanowiły podstawę do zbudowania charakteru strony internetowej Centrum.

design

Logo Centrum stanowiło podstawę do opracowania klucza graficznego strony. Liniowość i geometria jest widoczna w każdym z elementów interfejsu. Pionowe kreski nawiązujące zarówno do klawiszy fortepianu jak i graficznej wizualizacji dźwięku pojawiają się na całej stronie.


Typografia i kolorystyka zostały dobrane tak, aby pomimo dostojnego charakteru instytucji, miejsce było odbierane jako sympatyczne i otwarte na każdego odwiedzającego.

pierwsze wrażenie

Po otwarciu dowolnej podstrony całość widoku wypełnia zdjęcie oraz MENU położone zawsze na dole ekranu. Nawigacja przeniesiona w niestandardowe miejsce ma pozwolić użytkownikowi skupić się na oglądaniu zawsze w pierwszej kolejności kontekstowego zdjęcia i ogólnego opisu podstrony. Dopiero po przewinięciu w dół przechodzimy do konkretnej treści.

responsywność

Strona została dopracowana dla każdej rozdzielczości i można ją wygodnie przeglądać na dowolnym urządzeniu mobilnym. Zdjęcia występujące na banerach podstron zmieniają aspekt w taki sposób, aby użytkownicy urządzeń mobilnych widzieli ich najważniejszą część.

animacja

Muzyka to serce całego projektu, dlatego bardzo zależało nam, aby użytkownik cały czas czuł jej obecność podczas przeglądania witryny. W tym celu przygotowaliśmy prostą animację dźwięku, która pojawia się na każdej z podstron.

zdjęcia

Niezwykła architektura miejsca oraz specyfika działalności Centrum pozwoliły nam na wykorzystanie znaczącej ilości zdjęć do zaprojektowania witryny. Fotografie, dostarczone przez klienta, otwierają podstrony pojawiając się w banerze oraz są urozmaicaniem do dużej ilości treści.

technologia

Tak jak w każdym naszym projekcie wszystkie elementy na stronie są edytowalne dzięki systemowi do zarządzania treścią CRAFT CMS. Administrator może dodawać nowe artykuły, podmieniać każde zdjęcie czy tekst.

aktualności

Aktywność działania Centrum prezentują głównie aktualności, które pojawiają się na stronie z dużą częstotliwością. Użytkownik ma możliwość ich filtracji przez kategorię, datę, czy tagi. Zadbaliśmy o to, aby ta funkcjonalność była dopracowana w najmniejszym detalu na urządzeniach mobilnych.