identyfikacja wizualna | strona internetowa

Energetyczny zespół tworzący systemy IT dla banków.

eSourcing

opowieść

eSourcing specjalizuje się w produkcji oraz outsourcingu autorskich systemów IT wspierających sektor bankowy oraz rynek terminali płatniczych POS.


eSourcing to przede wszystkim ludzie. Zespół o unikalnych kompetencjach i zawsze ponadprzeciętnym zaangażowaniu w podejściu do klienta. Na konkurencyjnym rynku dużych korporacji ich elastyczność to ogromna przewaga. Projektując identyfikację wizualną (tę część realizowała nasza siostrzana spółka PLEO design) oraz stronę internetową, chcieliśmy podkreślić energię zespołu eSourcing do realizowania zadań. Wspólnie z klientem opracowaliśmy slogan “meet our energy” i przygotowaliśmy szereg rozwiązań wizualnych, które tę energię reprezentują.

usługi dopasowane do klienta

Usługi oferowane przez eSourcing podzieliliśmy na 3 główne kategorie: Finanse, Outsourcing i Aplikacje terminalowe. W obrębie tych działów umieściliśmy całą ofertę eSourcing, którą administrator strony może dowolnie edytować tworząc kolejne moduły.


Podczas procesu projektowego podzieliliśmy użytkowników strony na 2 główne typy: tych, którzy doskonale wiedzą jakich usług potrzebują i tych, którzy chcą usprawnić działanie swojej instytucji, ale nie wiedzą jak. Dla tych drugich przygotowaliśmy specjalny moduł “znajdź usługę”, który na podstawie wybranych odpowiedzi z formularza, proponuje konkretne usługi firmy eSourcing.
Na stronie mamy również zaimplementowaną wyszukiwarkę.

design i technologia

Energia to główna inspiracja graficzna dla całego projektu. Granatową kolorystykę kojarzącą się z obszarem technologii i finansów uzupełniliśmy o mocny pomarańcz, który z tą energią miał się kojarzyć.

Projekt strony został przez nas wdrożony z uwzględnieniem wszystkich zasad Responsive Web Design (RWD) i przetestowany zarówno na wszystkich przeglądarkach jak i rozdzielczościach ekranu.

moduły i piktogramy

Do dyspozycji klienta jest intuicyjny system do zarządzania treścią (Craft CMS), dzięki któremu administrator strony może edytować dowolne elementy na stronie. Usługi zostały przygotowane tak, aby w dowolnym momencie można było do nich dodawać kolejne moduły typu: opis, zdjęcia, piktogramy, wypunktowania, etc.

Do zwizualizowania poszczególnych usług oferowanych przez eSourcing przygotowaliśmy zestaw piktogramów.

aktualności

eSourcing bierze czynny udział w wydarzeniach związanych z obszarem finansów często jako partner czy wystawca. W związku z tym na stronie internetowej został wdrożony moduł aktualności, gdzie administrator może dodawać kolejne treści z wydarzeń przy użyciu dowolnych modułów typu: galeria, zdjęcie, wypunktowanie itp.

deseń

Na stronie został użyty deseń zaprojektowany na podstawie logo eSourcing. Wzorek reprezentuje wizualną harmonię, którą przerywa energetyczne działanie naszego klienta. Efekt ten osiągamy dzięki delikatnemu użyciu koloru pomarańczowego oraz otaczaniu tekstu wzorkiem.