identyfikacja wizualna | strona internetowa

Defibrylatory AED, które czynią miejsce bezpiecznym.

HS Medical

opowieść

HS Medical to polska firma dystrybuująca defibrylatory AED.


Bezpieczeństwo miejsca to centralna idea strategii wizerunkowej HS Medical. Jakkolwiek prosty ten pomysł może się wydawać, na polskim rynku sprzedaży AED, takie podejście to innowacja. Zamiast skupiać się na ludziach w komunikacie wizualnym, użyliśmy zdjęć różnych miejsc z umiejscowionym na nich różowym kwadratem z napisem “it’s safe here”.


Dla HS Medial zaprojektowaliśmy strategię marki i identyfikację wizualną (za projekt odpowiadała nasza siostrzana spółka PLEO design) oraz stronę internetową.

design

W projekcie używamy połączenia ciemnego granatu, magenty oraz koloru miętowego. Magenta reprezentuje energię HS Medical do ratowania życia. Z drugiej strony kolory granatowy i miętowy uspokajają cały wizerunek i odnoszą się do rynku medycznego.


Zarówno typografia użyta na stronie jak i prostokątne kształty nawiązują wizualnie do logo. Charakterystycznym motywem graficznym są piktogramy przygotowane głównie z myślą o przyjemnej dla oka prezentacji oferty.

kwadrat

Ciemny kolor pojawia się jako blenda na zdjęciach – kontrastując z różowym kwadratem występującym zawsze ze sloganem. Tak mocny kontrast sprawia, że lokalizacje prezentowane na poszczególnych zdjęciach są tak jakby “przypieczętowane” przez HS Medical. Różowy kwadrat to coś w rodzaju “certyfikatu bezpieczeństwa” dla miejsca.


Kształt “kwadratu” pojawia się w wielu rozwiązaniach wizualnych na stronie stając się rozpoznawalnym wyróżnikiem klucza wizualnego marki.

piktogramy

Do prezentacji oferty w sposób ciekawy wizualnie przygotowaliśmy zestaw piktogramów. Umieściliśmy je w rozwijanym menu oraz na podstronie ze wszystkimi produktami.

prezentacja produktu

HS Medical zajmuje się przede wszystkim sprzedażą produktów, stąd najbardziej rozbudowanymi podstronami są te, związane z prezentacją ich asortymentu. Poza szczegółowym opisem klient może uzupełnić galerię produktu, wgrać pliki do pobrania czy stworzyć formularz do sprzedaży.


Ze względu na różnorodność oferowanych produktów przygotowaliśmy dwa rodzaje podstron: bardziej i mniej rozbudowaną ze względu na ilość informacji.

miejsce

Komunikat marki HS Medical to “it’s safe here”. Dzięki produktom naszego klienta możemy czuć się bezpiecznie w każdej lokalizacji.


I to właśnie zdjęcia różnych miejsc pojawiają się na banerach podstron. Wybraliśmy fotografie lokalizacji, gdzie występują duże zbiorowiska ludzi.

aktualności i wiedza

Produkty marki HS Medical ratują życie ludzi. Informacja o każdej uratowanej osobie trafia na podstronę “aktualności”, a praktyczna wiedza na temat defibrylatorów i stanu chorobowego NZK (nagłe zatrzymanie krążenia) jest uzupełniana w zakładce “wiedza”.

dobierz AED

Na wybór odpowiedniego defibrylatora wpływa kilka czynników: miejsce, odbiorcy czy umiejscowienie produktu. Dla ułatwienia procesu zakupowego zaprojektowaliśmy moduł “dobierz AED”. Użytkownik uzupełniając kilka prostych informacji dostosowuje ofertę do swoich indywidualnych potrzeb.

statystyki

Codziennie Polsce aż u 95 osób dochodzi do Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Bez dostępu do wczesnej defibrylacji poszkodowana osoba nie ma szans na przeżycie.


Na stronie dane statystyczne, które są tak ważne dla uświadomienia znaczenia problemu, zostały zaprezentowane za pomocą opracowanych przez nas piktogramów i widocznej dużej typografii.

Film promujący AED

HS Medical przygotowało kampanię na temat dostępu do wczesnej defibrylacji w miejscach publicznych. W tym celu powstał film promujący, oraz szereg materiałów informujących o problemie. Na potrzeby kampanii zaprojektowaliśmy specjalną podstronę: link