identyfikacja wizualna | sesja fotograficzna | strona internetowa | sklep internetowy | copywriting

Produkty tworzone z myślą o bliskości dziecka z rodzicem.

Zaffiro

opowieść

Zaffiro to polska marka, która projektuje dla dzieci i niemowląt. Produkty marki Zaffiro trafiają do ponad 40 krajów na całym świecie.

Slogan marki “Serce przy Sercu” prezentuje to, co najważniejsze dla Zaffiro: bliskość pomiędzy rodzicem i jego maluchem – dwoma sercami. W swoich działaniach dba o tę relację i pokazuje jak można ją pielęgnować.

Współpraca z klientem obejmowała projekt strategii marki i brandingu (opracowane przez naszą siostrzaną spółkę PLEO design) oraz strony internetowej i sklepu.

design

W projekcie graficznym dominują dwa emocjonalne nurty: uroczy i poważny. Pierwszy nawiązuje do obszaru działalności Zaffiro - marka oferuje produkty dla najmłodszych dzieci. W logo pojawia się serduszko, mamy sporo obłych i delikatnych kształtów, dużą i “przyjemną” typografię w nagłówkach, a całość dopełniają “rysunkowe” piktogramy.

Z drugiej strony mamy powagę nawiązująca do profesjonalizmu i dojrzałości marki. W kolorystyce dominuje chłodny granat i szarości, a całość rozwiązań wizualnych jest uporządkowana i bardzo oszczędna w wyrazie.

filary filozofii

Serce przy sercu to zarówno slogan marki jaki i nazwa „filozofii wychowania”, manifestu stworzonego przez Zaffiro. Przygotowaliśmy osobną podstronę do prezentacji filozofii marki, której każdy filar jest reprezentowany przez fotografię oraz teksty przygotowane przez nasz dział copywriterski.

fotografie

Dla marki Zaffiro mieliśmy przyjemność współorganizować sesję zdjęciową i uczestniczyć w procesie kreatywnym jej powstawania. Za zdjęcia była odpowiedzialna nasza zaprzyjaźniona firma: INPHOTO Na potrzeby sesji fotograficznej szukaliśmy modeli z ich własnymi dziećmi, aby relacja pomiędzy nimi była całkowicie szczera. Modeli ubrała zaproszona do projektu stylistka ZOPHIA, a całość sesji odbyła się w krakowskich apartamentach w stylistyce pasującej do marki. Zdjęcia miały odzwierciedlać relację pomiędzy rodzicem i dzieckiem, dlatego większość fotografii skupia się na emocjach, ale zawsze w kontekście produktów Zaffiro.

menu i piktogramy

Menu na stronie internetowej po otwarciu zajmuje całą rozdzielczość. Takie rozwiązanie pozwoliło nam umieścić całą ofertę marki Zaffiro, do której użytkownik ma bezpośredni dostęp. W zależności od urządzenia pojawia się inny układ nawigacji.

Każdy z działów oferty marki Zaffiro został zobrazowany za pomoc liniowych piktogramów.

oferta

Prezentacja produktu to obok prezentacji wizerunku marki, najważniejszy cel strony internetowej Zaffiro. Użytkownik może przejść bezpośrednio do widoku konkretnego produktu, lub może przeglądać podstronę z całą ofertą.

Podstrona produktu składa się z modułów, które administrator strony może dowolnie edytować i zmieniać ich kolejność.

gdzie kupić

Użytkownik strony może sprawdzić dostępność produktów Zaffiro zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Na potrzeby projektu wykorzystaliśmy mapę dostarczaną przez google, na której administrator strony może oznaczać dowolne lokalizacje sklepów.

sklep zaffiro

Strona internetowa prezentuje markę oraz bardzo ogólnie całą ofertę Zaffiro. W związku z szerokim asortymentem artykułów zdecydowaliśmy się przenieść prezentację konkretnych modeli produktów do sklepu internetowego.

shoplo

Korzystając z usług zewnętrznego dostawcy (platforma shoplo) przygotowaliśmy sklep internetowy. Wybraliśmy szablon i dostosowaliśmy go do wymagań marki Zaffiro. Poza rozwiązaniami graficznymi typu baner, byliśmy również odpowiedzialni za edycję wszystkich zdjęć produktów.