Aplikacje internetowe

Aplikacja internetowa (aplikacja webowa) to program komputerowy, który działa w przeglądarce internetowej. Digitalizacja przedsiębiorstw oraz coraz ciekawsze usługi oferowane przez firmy wymagają przygotowania zaawansowanych rozwiązań, którym zwykła strona internetowa nie sprosta.

01. użyteczność

piękna użyteczność

Aplikacje internetowe coraz częściej zastępują używane w firmach systemy instalowane bezpośrednio na komputerze (tzw. aplikacje desktopowe). Aplikacje tworzymy również, żeby usprawnić jakiś proces w firmie lub dać użytkownikowi możliwość korzystania z bardziej zaawansowanych interaktywnych usług (rezerwacje, sprzedaż produktów i usług, itp.)

Na początku procesu projektowego aplikacji musimy dokładnie poznać produkt. Badamy potrzeby użytkowników oraz przy użyciu narzędzi do projektowania usług (persona, mapa empatii, ścieżka klienta, etc.) tworzymy główne założenia aplikacji. W centrum procesu cały czas jest użytkownik, dla którego nasz projekt musi być intuicyjny i szybki w obsłudze. Dobrze zaprojektowane aplikacje są przede wszystkim użyteczne.

Użyteczność osiągamy nie tylko przez odpowiednie rozmieszczenie elementów czy inne dobre praktyki projektowania UX. Użyteczność to także rozwiązania graficzne i animacje, które bardzo często decydują o tym, czy dana funkcjonalność jest dla użytkownika zrozumiała. Nasze aplikacje są nie tylko mądre, ale także piękne.

fragment aplikacji webowej do zarządzania przeprowadzaniem głosowań - Wyborek

02. technologia

sprawdzone technologie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i know-how, dzięki temu wiemy jak tworzyć ponadczasowe projekty. Pisaliśmy w wielu językach. Potrafimy dobrać odpowiednie narzędzia i technologie by odpowiadały wymaganiom Twojego projektu

Jesteśmy na bieżąco z nowymi rozwiązaniami i zmianami na rynku digitalowym. Nasz zespół kocha się uczyć dlatego zawsze wiemy co robić, aby projekt był aktualny i innowacyjny. Nie korzystamy z pomocy zewnętrznych deweloperów, ponieważ doświadczenie nauczyło nas, że najlepsze efekty i zaangażowanie osiągamy pracując razem w jednym miejscu.

Fragment aplikacji webowej do zarządzania eksploatacją drukarek w firmach.

03. zakres usług

Proces tworzenia aplikacji webowej mamy zaplanowany według metodyki design thinking i scrum. Pracę rozpoczynamy od spotkania z klientem i spisania ogólnych założeń projektu (backlog projektu). Następnie przeprowadzamy wstępny research w internecie oraz zbieramy informacje od użytkowników. Następnie przeprowadzamy warsztaty, na których wspólnie z klientem przy użyciu narzędzi Design Thinking tworzymy scenariusze użytkowe aplikacji.

Na podstawie przeprowadzonych badań oraz w oparciu o przygotowane wcześniej scenariusze użytkowe tworzymy architekturę informacji całej aplikacji. Projektując kolejne funkcjonalności testujemy je z potencjalnymi użytkownikami oraz z naszym klientem. Projekt ma formę interaktywnej makiety dostępnej online.

W oparciu o projekt identyfikacji wizualnej marki oraz architekturę informacji powstaje interfejs aplikacji. Każdy kolejny widok jest testowany przez nasz zespół, potencjalnych użytkowników oraz klienta. W zależności od wymagań aplikacji przygotowujemy projekt pod kolejne rozdzielczości (Responsive Web Design).

Mamy na pokładzie specjalistów od technologii front i back-endowych. Oznacza to, że projekt aplikacji tworzymy sami od początku do końca. Pozwala nam to przewidzieć dokładnie rozpoczęcie i zakończenie projektu. Nasz zespół dba, aby każda realizacja była bezpieczna i szybka w działaniu.

Gotową aplikację możemy umieścić na naszym serwerze lub na hostingu dostarczonym przez klienta. Po oddaniu projektu opiekujemy się nim rozwijając kolejne moduły, odpowiadając na nowe potrzeby użytkowników czy dodając nowe elementy graficzne.
04. wartości
01
użyteczność
02
bezpieczeństwo
03
szybkość
04
piękno
Nasze aplikacji projektujemy tak, aby każdy z użytkowników mógł z nich korzystać efektywnie i szybko.
Dbamy o to, aby każdy z naszych projektów był odpowiednio zabezpieczony.
Aplikacje powinny wczytywać się szybko na każdej dostępnej przeglądarce. Jest to możliwe dzięki stosowanym przez nas technologiom.
Dbamy o to, aby każdy nasz produkt był dopracowany w najdrobniejszym detalu.

05. technologie

Narzędzia i technologie, których używamy.

Nasz zespół projektowy korzysta głównie z pakietu Adobe. Architekturę informacji projektujemy w Adobe XD, a projekt graficzny w Adobe Photoshop. Przy opracowywaniu animacji wspomagamy się Adobe After Effects. W zespole posiadamy specjalistów od programowanie front-endu oraz back-endu. W zależności od wymagań projektu korzystamy z technologii Angular lub React JS. Nasi specjaliści od backendu wdrażają projekty w językach programowania PHP i JavaScript.

06. metodyka pracy

design
thinking
scrum

Design thinking
+ scrum

W naszym zespole znajdują się projektanci i deweloperzy. Stworzyliśmy metodykę pracy, która łączy ich kompetencje. W procesie tworzenia aplikacji internetowej korzystamy z połączenia design thinking i scrum.

czytaj więcej
07. realizacje
08. liczby
0
lat na rynku
0 +
zaprojektowanych
aplikacji webowych
0 +
wykorzystywane
technologie frontendowe
0
osób
w zespole

09. współpraca

Zaprojektuj z nami aplikację webową

Chcesz w sposób interaktywny dostarczać swoje usługi? Postaw na piękno połączone z użytecznością. Skontaktuj się z nami i zrealizuj wspólnie z nami swoją aplikację webową

dowiedz się więcej