Aplikacje mobilne

Z urządzeń mobilnych korzystamy wszyscy - częściej niż z laptopa. Smartfony stały się dla nas podstawowym narzędziem pracy, komunikacji czy rozrywki. Projektując aplikacje mobilne zawsze koncentrujemy się na doświadczeniu użytkownika.

01. użyteczność

użyteczność i animacja

Urządzenia mobilne to podręczna technologia, która towarzyszy nam w codziennym życiu w zasadzie cały czas. Używamy smartfonów w celach organizacyjnych, rozrywkowych i do komunikacji z innymi. Dlatego tak ważna w projektowaniu aplikacji mobilnych jest dbałość o doświadczenie użytkownika.

Tworząc aplikacje skupiamy się na ich użyteczności. Projekt musi przekazywać założenia marki (opowieść) oraz ofertować oczekiwane funkcjonalności. Doświadczenia użytkownika tworzy każda najmniejsza interakcja, dlatego tak ważna jest dbałość nawet o najdrobniejszy detal.

Funkcjonalność aplikacji osiąga się nie tylko dzięki odpowiedniemu rozłożeniu elementów, ale również dzięki rozwiązaniom graficznym. Odpowiednie kolory mogą motywować użytkownika do interakcji, a animacja decydować o zrozumieniu danej funkcji. Skuteczność zaprojektowanych przez nas rozwiązań definiujemy przez konkretne testy z odbiorcą.

animowane ilustracje aplikacji mobilnej Princity

02. platformy

Android i iOS

Aplikacje mobilne projektujemy pod dwie najpopularniejsze platformy: Android i IOS. Gotowa aplikacja jest przez nas umieszczana w sklepie i udostępniana użytkownikom do pobrania. Po oficjalnej publikacji projektu dbamy o jej systematyczną aktualizację i serwisowanie.

aplikacja Drogi Wodne przygotowana pod platformy iOs oraz android

03. zakres usług

Pracę rozpoczynamy od spotkania z klientem i spisania ogólnych założeń projektu (backlog projektu). Następnie przeprowadzamy wstępny research w internecie oraz zbieramy informacje od użytkowników. W kolejnym kroku przeprowadzamy warsztaty, na których wspólnie z klientem przy użyciu narzędzi Design Thinking tworzymy scenariusze użytkowe aplikacji mobilnej

Na podstawie przeprowadzonych badań oraz w oparciu o przygotowane wcześniej scenariusze użytkowe tworzymy architekturę informacji całej aplikacji. Projektując kolejne funkcjonalności testujemy je z potencjalnymi użytkownikami oraz z naszym klientem. Projekt ma formę interaktywnej makiety dostępnej online.

W oparciu o projekt logo oraz architekturę informacji powstaje interfejs graficzny aplikacji. Każdy kolejny widok jest testowany przez nasz zespół, potencjalnych użytkowników oraz klienta. Projektując dbamy o najdrobniejszy detal. Najważniejsza jest dla nas użyteczność aplikacji osiągana dzięki odpowiedniemu połączeniu funkcjonalności, grafiki oraz animacji.

Aplikacje mobilne są wdrażane przez nasz zespół deweloperów. Przygotowujemy projekty pod dwie najpopularniejsze platformy: IOS i Android. Dbamy o to, aby każda aplikacja działała szybko, a dane były odpowiednio zabezpieczone.

Bazę danych aplikacji możemy umieścić na naszym serwerze lub na hostingu dostarczonym przez klienta. Po oddaniu projektu opiekujemy się nim rozwijając kolejne moduły, odpowiadając na nowe potrzeby użytkowników czy dodając nowe elementy graficzne.

04. wartości
01
szybkość
02
użyteczność
03
bezpieczeństwo
04
piękno
Aplikacja musi działać szybko i niezawodnie. Testujemy nasze projekty tak długo, aż osiągniemy idealne wyniki.
Użyteczność aplikacji mobilnej uzyskujemy przez odpowiednie połączenie technologii i designu.
Dbamy o to, aby każdy z naszych projektów był odpowiednio zabezpieczony.
Każda nasza aplikacja jest dopracowana w najdrobniejszym detalu. Projekt graficzny zawsze uzupełniamy o animacje.

05. technologie

Sprawdzone i aktualne technologie

Nasz zespół projektowy korzysta głównie z pakietu Adobe. Architekturę informacji projektujemy w Adobe XD, a projekt graficzny w Adobe Photoshop. Przy opracowywaniu animacji wspomagamy się Adobe After Effects. W zespole posiadamy specjalistów od programowanie front-endu oraz back-endu. W zależności od wymagań projektu korzystamy z technologii Angular lub React JS. Nasi specjaliści od backendu wdrażają projekty w językach programowania PHP i JavaScript.

06. metodyka pracy

design
thinking
scrum

Design thinking
+ scrum

W naszym zespole znajdują się projektanci i deweloperzy. Stworzyliśmy metodykę pracy, która łączy ich kompetencje. W procesie tworzenia aplikacji mobilnych korzystamy z połączenia design thinking i scrum.

czytaj więcej
07. realizacje
08. liczby
0
lat na rynku
0 +
zaprojektowanych
widoków aplikacji
0
najważniejsze platformy
dla aplikacji
0
osób
w zespole

09. współpraca

Zrealizuj z nami swój pomysł na aplikację mobilną.

Ty masz pomysł na aplikację, my mamy wiedzę i doświadczenie aby ten pomysł wdrożyć. Skontaktuj się z nami i wspólnie twórzmy innowacyjny produkt mobilny.

dowiedz się więcej